Organisation

Team Novax.

Novax organisation består av medarbetare med flera års gedigen erfarenhet av investeringsverksamhet, verksamhetsstyrning och tillväxtföretag. Novax har också ett väl utbyggt nätverk av rådgivare med betydande kompetens och erfarenhet från en rad olika bolag och branscher.

William Appelgren

Emma Bergstrand

CFO
076-544 10 13
emma.bergstrand@novax.se

Josef Bexell

Sektoransvarig för Hälsa & friskvård
070-109 90 04
josef.bexell@novax.se

Erik Graf

070-958 82 23
erik.graf@novax.se

Jonas Hedman

Indra Sharma

Ansvarig för investeringar i tidiga skeden
073-560 20 34
indra.sharma@novax.se

Rebecca Sjödin

Joakim Skarborg

VD & Sektoransvarig Teknisk säkerhet
joakim.skarborg@novax.se

Anna Skoglundh

Executive Assistant
073-095 78 88
anna.skoglundh@novax.se

Pär Warnström

Sektoransvarig för Framtidens Mat
073-052 24 52
par.warnstrom@novax.se